Особливості захисту монтажних швів
Якісна установка пластикового вікна-такий важливий елемент теплої конструкції, як і високоякісний профіль, надійна фурнітура і технологічний склопакет. Роботи з монтажу пластикових вікон складаються з декількох етапів, включаючи підготовку прорізів, закріплення рами, монтаж склопакетів, вивішування стулок, обробку монтажних швів. Особливості останнього процесу будуть розглянуті в представленій статті.
В цілому, монтажний шов – це структура, що складається з Комплексу ізоляційних матеріалів, що дозволяють заповнити монтажний зазор у вигляді простору між віконним блоком і несучою стіною.
Монтажна піна
В процесі установки металопластикового вікна монтажні шви необхідно обробити монтажною піною. Це дуже комфортний і дійсно практичний матеріал, що дозволяє вести роботи незалежно від пори року і температурного режиму. Піна-це теплоізолюючий матеріал, який потребує хорошого захисту.
На виконання прямих обов’язків негативно впливає волога і пряме попадання під сонце. При впливі опадів і сонця монтажна піна стрімко втрачає ізоляційні властивості. Це можна помітити по затемненню матеріалу-з помаранчевого він перетворюється в коричневий. Ще одна ознака-зменшення міцності. Постраждала піна легко кришиться.
Отже, будівельні норми передбачають обов’язкове облаштування тришарового монтажного шва. Зовнішній шов обов’язково повинен бути гідроізоляційним і паропроникним, середній виконувати теплоізоляційну функцію, а внутрішній – захищати від впливу повітря підвищеної вологості.
При правильному виконанні монтажного шва він довгий час буде забезпечувати захист від температурних перепадів, проникнення вуличного шуму в кімнату, атмосферних явищ, вітрових навантажень і усадочної деформації.
Варіанти захисту монтажного шва
Існують три популярні способи, що дозволяють захистити монтажний шов:
- застосування ущільнювальних стрічок;
- застосування нащільників;
- нанесення герметиків для монтажних швів.
Нащільники представлені у вигляді пластикових планок, іноді їх виготовляють з деревини або металу. Вироби фіксують до місця стику рами вікна зі стіною отвору. Завдання нащільника полягає в одночасному виконанні декоративної та захисної функції.
Герметики для монтажних швів
Вони використовуються для зовнішнього і внутрішнього захисту монтажних швів. Є два види.
Гібресил-фасад
Герметик на основі акрилу, призначений для герметизації місць примикання віконних конструкцій із зовнішнього боку. Продукція характеризується підвищеною адгезією до широкого спектру матеріалів, стійкістю до сонячних променів, атмосферних явищ і усадочної деформації.
Допускається виконання робіт при температурі до -20 градусів Цельсія. Матеріал дуже швидко схоплюється. Особливістю є підвищена паропроникність, завдяки чому забезпечує дотримання технічних вимог, що пред’являються до зовнішнього шару монтажного шва. Допускається кольоровка в оптимальний колір для додання вікну додаткової естетичності.
Гібресил-акрил
Цей герметик також створений на акриловій основі, але його використовують для внутрішньої обробки швів. Відмінно схоплюється з пластиковими, цегляними, бетонними і дерев’яними поверхнями. Герметик характеризується високими пароізоляційними властивостями, підтримує експлуатацію в широкому діапазоні температур – від -40 до + 80 градусів Цельсія.
Відмінно протистоїть деформацій. Можна колеровать або фарбувати після повного затвердіння. Стіз Б випускається в готовому до застосування вигляді, не потребує застосування додаткового обладнання для нанесення – досить обійтися звичайним шпателем.
Гідро – і пароізоляційні стрічки
Застосування цих стрічок при установці вікон – найефективніший і теплий спосіб забезпечення комплексного захисту. Він рекомендований вітчизняним стандартом якості, що регламентує проектування та облаштування вікон, дверей. При подібному монтажі використовується паропроникна стрічка, що довільно розширюється.
При її виробництві використовується спінений поліуретан, що має спеціальне просочення. За допомогою ПСУЛ створюється якісна Гідроізоляційна захист, гарантується відмінна паропроникність.
Захист монтажного шва з внутрішньої сторони ведеться із застосуванням спеціальної пароізоляційної стрічки, успішно запобігає проникненню вологи у внутрішні шари монтажного шва. Вона протистоїть руйнуванню монтажної піни, не дає розвиватися грибку і цвілі на поверхні внутрішніх укосів.
Висновок
Монтажний шов необхідно правильно захистити, тому що він сильно впливає на тривалість підтримки тепла в будинку, якість експлуатації вікна і довговічність виконання своїх функцій. При плануванні заміни вікон в будинку варто звернути увагу на технологію захисту з використанням ущільнювальної стрічки.
З одного боку, такий монтаж обійдеться дорожче, ніж традиційний. З іншого, це позитивно позначиться на експлуатаційних якостях монтажного шва, а значить – всього вікна. Якщо вікна вже встановлені, але піна залишається на відкритому місці, використовуйте нащільники або герметики.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом