Кількість камер склопакета: на що воно впливає?
Придбання та монтаж нових металопластикових вікон – відповідальна справа. Особливо якщо врахувати, що саме склопакет займає близько 80 відсотків від сумарної площі вікна. Необхідно максимально відповідально поставитися до питання вибору не просто підходящої, а якісної конструкції.
До цих пір є люди, які не знають про різницю в кількості камер. Тому виникає логічне запитання: якому варіанту віддати перевагу-однокамерному, двокамерному або трикамерному?
Може здатися, що при збільшенні кількості камер житло стає більш теплим, хоч і це обходиться трохи дорожче. Але не все так однозначно, як може здатися на перший погляд. Спочатку пропонуємо розібратися з пристроєм склопакета і впливі всіх елементів на шумо – і теплозахисні параметри.
Пристрій склопакетів
Однокамерні склопакети передбачають створення однієї герметичної камери з використанням двох стекол, що знаходяться на певній відстані один від одного. Відстань задає спеціальний елемент-дистанційна рамка. На поверхні передбачено наявність перфораційних отворів, всередині яких присутній сорбент, що відповідає за вбирання вологи.
Двокамерний склопакет включає три скла. Між ними може бути як однакове, так і різну відстань. Воно, як правило, становить не більше двох сантиметрів. Товщина скла становить 4, 6 або 8 міліметрів (актуально для триплексу). Більш товсті листи практично не знаходять своє застосування через значну вагу.
За герметичність конструкції відповідає силіконовий герметик, нанесений з торцевої частини по всьому периметру пакета. Товщина самого звичайного однокамерного склопакета становить 24 міліметри. Повітряна формула, як правило, має вигляд 4-16-4. Розшифрувати її просто-камера з повітрям має ширину 16 міліметрів, в якій присутні два скла товщиною чотири міліметри кожне.
Двокамерні склопакети також можуть мати ширину 24 міліметри. Конструкція розробляється за формулою 4-6-4-6-4. Вона застосовується рідко, тому що така компоновка негативно позначається на енергоефективності. Трикамерні склопакети, як правило, мають мінімум 42 міліметри товщини.
Але такі конструкції мають велику вагу, характеризуються громіздкістю. Їх використання актуально тільки в місцях, де спостерігається тривала зима або сильний мороз. В цілому, при підвищенні кількості камер поліпшується захист від шуму і втрат тепла.
Як товщина і розміщення скла впливає на загальні характеристики?
Якщо воно розташоване з боку жвавої автомобільної магістралі або джерел сильного шуму – аеропорту, залізниці і так далі, при покупці нової конструкції на перший план повинні вийти шумозахисні властивості.
Базова Шумоізоляція. Природно, двокамерні склопакети, враховуючи збільшену товщину, краще справляються із захистом від сторонніх шумів на тлі однокамерного вироби. Але і тут не все настільки однозначно. Величезне значення має товщина листа скла.
При установці шестиміліметрового скла замість чотирьохміліметрового рівень пропускання шуму зменшиться вдвічі. Отже, при установці зовнішнього скла товщиною шість міліметрів і внутрішнього 4-міліметрового, господар будинку забезпечить більш тиху обстановку в приміщенні. Підвищення шумозахисних властивостей забезпечується і за рахунок збільшення відстані між кожним склом.
Кращим рішенням стане використання скла з триплексу різної товщини. Якщо взяти за основу зовнішнє 6-міліметрове триплекс-скло за формулою 3-3-1, і внутрішнє 4-міліметрове, всередину приміщення взагалі не буде надходити вуличний шум. Єдиний недолік-здатність триплексу трохи затемнювати кімнату.
Енергозберігаючі властивості
Якщо будинок або квартира знаходиться в тихих місцях, і захист від шуму не виходить на перший план, необхідно звернути увагу на теплозахисні (енергозберігаючі) властивості. Стандартний двокамерний склопакет з цієї точки зору набагато більш ефективний, ніж однокамерний.
Проте, існують спеціальні засоби, завдяки використанню яких, однокамерний не буде поступатися за характеристиками, а в деяких випадках – навіть перевершувати конкурента.
По-перше, застосування теплої дистанційної рамки замість звичайної алюмінієвої. Через фізичних властивостей алюмінію підвищується ймовірність появи містків холоду навіть при мінімальному морозі. Результатом розвитку цього процесу стане поява криги або конденсату по всьому периметру склопакета.
Алюміній здатний похвалитися тільки однією перевагою-дешевизною. За всіма іншими параметрами він програє рамці з пластика або оцинкованої сталі з мінімальною теплопровідністю. З їх допомогою майже повністю виключається виникнення конденсату на поверхні скла.
По-друге, можливе використання інертного газу замість осушеного повітря всередині камери. Для вирішення цього завдання, як правило, виробник використовує криптон або аргон. Вони характеризуються підвищеною щільністю і зменшеною теплопровідністю.
Ці властивості забезпечують підвищення енергоефективності склопакета, збільшення коефіцієнта шумопоглинання. При підвищенні щільності газового середовища інтенсивніше загасають звукові хвилі.
По-третє, власник може встановити спеціальне енергоефективне k-, або i-скло. Вони відображають теплове інфрачервоне випромінювання, не даючи йому покинути межі приміщення. Тим самим тепло зберігається набагато довше.
З іншого боку, вони абсолютно прозорі. Використовувані при виробництві матеріали не поглинають видимий спектр світла. Виробництво ведеться із застосуванням олова та Індію, які утворюють на поверхні скла найтоншу плівку. Втрата теплової енергії зменшується на третину.
Більшою енергоефективністю може похвалитися i-скло, що відображає мінімум 90 відсотків інфрачервоного випромінювання, що потрапляє на його поверхню.
Виробник наносить на поверхню скла найтоншу посріблену плівку, на яку далі розпилюють оксид титану. Застосування всіх цих технологій при виробництві однокамерних склопакетів, досягається значно кращий ефект збереження тепла, ніж у стандартних двокамерних склопакетів.
Висновки
Не можна однозначно заявити, що використання двох камер набагато краще, ніж однієї. Зворотне також не можна оскаржити зі стовідсотковою впевненістю. Формування характеристик склопакетів здійснюється в залежності від застосованих виробничих технологій.
Тому перед здійсненням покупки не буде зайвим заздалегідь проконсультуватися з виробником вікон, які дадуть рекомендації, враховуючи персональні потреби замовника.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом