Функціональні особливості вікон в будинку
Сучасне житло неможливо уявити без якісних металопластикових вікон. Вони бувають традиційними прямокутними, великими панорамними, нестандартними круглими, трикутними, квадратними, арочними. У будь-якому випадку, це звичний елемент будь-яких видів будівель.
Історія розвитку
У перших будівлях, створених людиною, вікон не було. На думку багатьох народів, в той час отвори в будівлі сприяли проникненню злих духів всередину. Крім того, присутність вікон могло б привести до потрапляння вітру, дощу та інших атмосферних явищ. Щоб забезпечити надходження повітря і сонячного світла, доводилося вдаватися до специфічних хитрощів.
Наприклад, облаштовувати безліч маленьких щілин в стінах будівлі, створювати широкий вхідний отвір, невеликий отвір під дахом будівлі, оглядове вікно і так далі. Пізніше для перекриття отворів використовувалися бичачі бульбашки, здатні захистити споруду від холоду і дощу. Винахід скла позитивно позначилося на формуванні традиційних прорізів.
У різних історичних епохах присутні певні особливості архітектури будівель в цілому. Отвори впливали на розміри вікон, форму. У спорудах, побудованих на момент існування СРСР, вікна, як такі, використовувалися для виконання лише огороджувальної функції. Іншими словами, з метою захисту приміщень від вітру, дощу і снігу. Про світлопропускаючих і теплоізоляційних функціях, як таких, говорити не доводиться. З іншого боку, в сучасних будівлях віконні прорізи відповідають за виконання ряду інших функцій, специфіка яких детально розглянута далі.
Пропускання природного світла
Завдяки природному освітленню досягається комфортне самопочуття людини. Природне світло відповідає за управління рядом процесів в організмі людини. Від його інтенсивності залежить правильність протікання біологічних, психічних і фізіологічних процесів. Світло сприяє збереженню бадьорості, гарного настрою і тонусу організму, збільшує концентрацію уваги і працездатність в цілому.
При відсутності сонячного світла можна помітити, як настрій швидко пропадає, зір – сідає. Саме від розмірів і розташування вікон залежить ступінь освітленості приміщення. У санітарних нормах передбачені мінімально необхідні розміри вікон – вони складають від 1/8 до 1/5 площі підлоги.
Теплоізоляція
Протягом тривалого періоду часу теплоізоляція вважалася найбільш проблемним місцем вікон, тому що через них проходила велика кількість тепла. Завдяки реалізації сучасних технологічних рішень вдалося значно підвищити показники теплоізоляції.
Тепле вікно для будинку неможливо створити без:
- багатокамерного віконного профілю;
- двокамерних енергозберігаючих склопакетів;
- надійної фурнітури.
Крім базових елементів конструкції, теплоеффектівность формується і внаслідок правильності захисту монтажних швів, дотримання загальної технології установки. Завдяки поліпшеній теплоізоляції зводиться до мінімуму ймовірність випадання конденсату на поверхні укосів.
Огороджувальна функція
Кожне металопластикове вікно повинно бути герметичним, щоб приміщення було повністю захищене від атмосферних опадів, вітру, бруду і пилу.
Звукоізоляція
Для кожної людини будинок – це затишне і комфортне місце, де можна відпочити після напруженого навчального або робочого дня в компанії рідних і близьких людей, отримати сон, здатний відновити сили.
Одним з найважливіших факторів, що визначають комфорт атмосфери в будинку, є відсутність постійного гучного шуму. Жителям великих населених пунктів, особливо тим, чиї віконні прорізи виходять на трамвайну колію, жваву автомобільну магістраль, ресторан або стадіон, часто стикаються з надмірним вуличним шумом. Завдяки сучасним вікнам ця проблема легко вирішується. Все, що потрібно зробити для цього – встановити спеціальний звукоізоляційний склопакет.
Повітрообмін
Якість виробництва віконної конструкції сильно впливає на мікроклімат всередині приміщення. Саме з цієї причини компанія Новікон рекомендує звернути увагу на дійсно якісну продукцію, що гарантує забезпечення правильного теплообміну. В кімнату повинен надходити свіже повітря, а через певний час – виводитися назад в атмосферу.
Від цього залежить ступінь вологості всередині приміщення. У більшості ситуацій регулювання повітрообміну відбувається методом коректної організації режиму провітрювання. Цьому сприяє одна з опцій, передбачених виробниками – мікропровітрювання, або відкидне відкривання склопакета.
Існують системи, що мають інтегровану вентиляційну систему. Результат її установки-відсутність необхідності провітрювати приміщення кожен день. Все тому, що система автоматично буде підтримувати оптимальний приплив свіжого повітря.
Захист від грабіжників
Сучасне вікно стало дуже безпечним. Часто зустрічаються крадіжки, коли грабіжники потрапляють в приміщення через балкон або вікно. Тепер же можна забезпечити повну безпеку житла. Причина-використання протизламної фурнітури, розділеної на кілька рівнів безпеки. У комплекті також передбачені склопакети, в яких присутній ударостійке скло.
Сонцезахист вікна
Вікно – головне джерело попадання природного світла в приміщення. Але іноді проникаючих сонячних променів явно недостатньо. У літню пору жителі стикаються з безперервною інсоляцією, духотою. Існує ряд додаткових способів, що забезпечують захист приміщення від сонця. Але тепер самі вікна можуть виступити відмінним рішенням проблеми, особливо якщо мова йде про конструкції, оснащених сонцезахисним склопакетом.
Прикраса
Вікно сьогодні стало виразним елементом будь-якої будівлі. Як зовні, так і всередині воно може перетворитися в родзинку дизайнерських задумів.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом