Чому промерзають вікна?
Коли температура на вулиці опускається до –20 оC і більше, у деяких власників пластикових вікон починає промерзати склопакет, іноді навіть до товстого шару льоду. Розбираймося, від чого виникає такий ефект і що з ним слід робити.
Невідповідність вікна кліматичній зоні
Вікно є перепоною між двома потоками повітря: зовнішнім і внутрішнім, тому від теплоізоляційних властивостей віконної конструкції безпосередньо залежить комфортність температури у вашій квартирі.
Рівень опору теплопередачі є показником, який характеризує здатність вікна утримувати тепло всередині житла, замість того, щоб випускати його на вулицю.
Для кожного регіону України, в залежності від кліматичних особливостей, встановлено своє значення цього показника, що враховується при будівництві. Так, у Київській області, розташованій на півночі країни, будуть свої вимоги щодо частини теплоізоляції, відмінні від Одеської області, яка лежить на півдні.
Багато хто не враховує ці особливості при виборі вікон, звертаючи увагу тільки на вартість склопакета і гучність бренду, який займається їх виробництвом.
Однак якщо показник опору теплопередачі склопакета не підходить до кліматичної зони, де його збираються встановлювати, то є висока ймовірність промерзання вікна, незважаючи навіть на гарне опалення.
Таким чином, головна причина, через яку промерзають вікна, – це невідповідність віконної конструкції кліматичній зоні, тобто невідповідний для неї рівень теплоізоляції. Сюди ж відноситься використання однокамерних склопакетів для житлових приміщень, для яких вони не призначені.
Якщо ви не хочете ризикувати, то рекомендуємо звернути увагу на наші профілі від REHAU, які відповідають всім необхідним стандартам, у тому числі з енергозбереження у кліматичних зонах України. Так, наприклад, профільна система REHAU GENEO дозволить зберегти вам до 76% енергії.
Для Вінницької області, яка лежить у більш холодній кліматичній зоні, оптимальним варіантом буде профільна система Rehau Euro-Design 70 з 5-камерною системою і монтажною глибиною в 70 мм.
Спеціальне покриття на склі дозволить пропускати в житло сонячні промені, які нагрівають поверхні предметів, а ті і собі потім теж починають віддавати тепло, яке зберігається всередині, а не виходить назовні.
Що робити з уже встановленими вікнами?
Якщо віконні конструкції не відповідають необхідним вимогам щодо теплоізоляції у вашій кліматичній зоні, але при цьому у вас немає можливості повністю їх замінити, тоді єдиний варіант – змінити самі склопакети на енергозберігаючі.
У цьому вам допоможуть фахівці компанії НОВІКОН, які підберуть відповідні склопакети, а також проведуть їх грамотний монтаж.
Останнє особливо важливо, тому що однією з причин промерзання вікон є неправильний монтаж конструкції, виконаний з порушеннями технології. Навіть найякісніші вікна з найвищими показниками щодо теплоізоляції виявляться настільки ж корисними, як і радянські дерев’яні вікна, якщо поставитися халатно до процесу монтажу.
Якщо хоча б один з важливих нюансів проігнорувати, це може призвести, в тому числі і до промерзання вікон.
Виправити помилки, допущені при установці, можливо, але це досить витратний процес. Повторний монтаж вікон забирає чимало часу і грошей. Деякі непорядні компанії використовують підробки і матеріали низької якості, що теж впливає на енергозберігаючі властивості віконної конструкції.
Саме тому важливо обирати компанії, які перевірені часом і надають гарантію на свою продукцію.
Конденсат збирається на склі
Утворення конденсату на склі відбувається через високу вологість у самому приміщенні. Раніше, коли у всіх стояли дерев’яні вікна, зайва волога, яка збиралася в побутових умовах, разом з теплом йшла через щілини та прорізи рами. Тепер, оскільки металопластикові вікна є герметичними, повітряобмін при закритих стулках порушується, і вся волога, не маючи можливості виходу, залишається всередині та опадає на шибках.
Отже, щоб позбутися конденсату, необхідно відновити повітряобмін. Як це зробити?
По-перше, кожен день провітрювати приміщення. В ідеалі вранці та ввечері протягом 15 хвилин.
По-друге, замість того, щоб повністю закривати стулки, ставте віконну ручку на режим мікропровітрювання. Для цього потрібно повернути ручку на 45 градусів вгору. Як альтернативу можна встановити на вікна клапани припливної вентиляції або, як кажуть у народі «провітрювач».
І, по-третє, перевірте вентиляційну систему житла на справність: можливо, є проблеми з її роботою.
Не ігноруйте проблему з конденсатом. Надмірна вологість може згодом призвести до утворення грибка, який вивести досить складно.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом