Чи можливий самостійний ремонт балконних дверей?
Незалежно від рівня якості балконного блоку і безпосередньо самих дверей, рано чи пізно конструкцію доведеться ремонтувати. Проблеми з балконними дверима можуть мати різну ступінь складності.
З деякими поломками можна впоратися самостійно. Але в переважній більшості випадків, власникам житла слід звернутися за допомогою до майстрів.
Потенційні проблеми з балконними дверима
- Складнощі при відкриванні і закриванні, доводиться застосовувати додаткові зусилля.
- Нещільне прилягання двері до рами.
- Поява відколів і подряпин на поверхні профілю.
- Поширення тріщин на поверхні склопакета.
- Поява люфту на ручці.
- Розрив або розтріскування гумового ущільнювача.
- Вихід з ладу одного, або декількох елементів фурнітури відразу.
- Руйнування елементів зварювання на рамі.
Від яких поломок можна самостійно позбутися?
При затиранні пластикових балконних дверей, коли вона відкривається з додатковими зусиллями, необхідне регулювання. Ця проблема досить поширена, оскільки в процесі експлуатації їй властиво просідати під своєю вагою. Щоб виконати регулювання, знадобиться тільки шестигранний ключ.
Регулювання при затиранні дверей
Як правило, сліди затирання з’являються в нижній частині конструкції. Двері потрібно широко відкрити, після чого – зняти декоративні ковпачки на петлях, якщо такі є. Це дозволить відкрити доступ до регулювальних гвинтів.
Регулювання починається з верхньої петлі. Вставивши ключ в гвинт регулювання, його треба повернути за годинниковою стрілкою. Це призведе до підтягування дверей до петлі. Ідентичним чином проводиться регулювання петлі знизу. Час від часу потрібно перевіряти якість руху дверей, послаблюючи або підкручуючи двері в міру виникнення такої необхідності.
Якщо регулювання не дала позитивного результату, можна спробувати виконати цю процедуру через склопакет. Спочатку знімаються штапики, але власнику треба запам’ятати, де саме знаходився той чи інший екземпляр. Всі вони повинні розташовуватися строго на своїх місцях.
Завдяки дерев’яній паличці треба акуратно змістити склопакет в потрібну сторону, закріпивши підкладками нове положення. Знову проводиться перевірка. Якщо двері відрегульована добре, і вона більше не притирається, залишається тільки поставити штапики на своє місце. Компанія Новікон зазначає, що такого роду роботу, як правило, виконує дипломований фахівець. Вся справа в наявності ряду нюансів при розклинюванні склопакета.
Погана робота дверної ручки
Дверна ручка постійно піддається навантаженню, що через деякий час призводить до розхитування кріплення. Результат – нещільне прилягання ручки до рами. Якщо ручка розхитана, її можна спробувати привести в порядок без участі фахівця. Поверніть декоративну накладку і відкрийте утримуючі гвинти. За допомогою викрутки затягніть гвинти, а потім поставте планочку в початкове положення.
Продування дверей
Відчуваєте, як з зачинених дверей надходить повітря? Цілком можливо, причина криється в ослабленні притискного зусилля. Це можна перевірити за допомогою аркуша паперу. Розташувавши його між дверима і рамою, потрібно закрити пластикові двері. Якщо папір легко витягується, швидше за все, притискне зусилля дійсно послабилося.
Регулювання притиску проводиться за допомогою спеціальних цапф, розташованої на торці двері. Використовуючи сумісний інструмент, кожну з них треба злегка повернути. Всі цапфи повинні мати однакове положення.
Дрібні відколи і подряпини
Наявність дрібних відколів і подряпин маскується за допомогою спеціального клею, нанесеного на попередньо підготовлену знежирену поверхню. Після повного затвердіння оброблену ділянку треба злегка зачистити дрібним наждачкою.
Установка нового ущільнювача
Завдання ущільнювача дверей полягає в підтримці герметичності. При неправильному догляді він сильно зноситься через 2-3 сезони. Це можна помітити за наявністю мікротріщин або розривів. Тут знадобиться повна його заміна. Досить придбати гумовий клей і ущільнювач, що має таку ж форму.
Старий ущільнювач повністю видаляється з пазів. Останні треба ретельно вичистити від скупчилися залишків клею, пилу і бруду. Дайте пазам висохнути. Після нанесення гумового клею в пази можна приступити до акуратною заводці ущільнювальної гуми в пази.
Вкрай важливо простежити, щоб ущільнювач знаходився в природному стані, тобто, не був перетягнутим або ослабленим. Акуратно закріпивши кінець ущільнювача, необхідно зробити стик.
Для збереження заводських якостей гуми довгі роки, господареві вікна треба очищати раз на півроку її поверхню вологою ганчірочкою. Після цього на поверхню наноситься засіб для чищення на силіконовій основі.
Коли не обійтися без допомоги майстра?
Вище ви ознайомилися з поширеними проблемами з дверима на балконі, від яких можна позбутися своїми силами. Завжди пам’ятайте, що ремонт потрібно виконувати без застосування сильного фізичного навантаження.
Іншими словами, якщо який-небудь елемент кріплення не піддається, не слід зайвий раз ризикувати. Груба сила призводить до ризику серйозного пошкодження елементів двері.
Що стосується тріснутих склопакетів, поламаних елементів фурнітури або розривів зварних з’єднань в конструкції профілю, з таким ремонтом точно неможливо впоратися своїми силами. Без фахівця справа не обійдеться.
З будь поломкою балконних дверей допоможе впоратися Сервісна служба компанії НОВІКОН. Ми допоможемо відрегулювати фурнітуру, поміняти ущільнювач або замінити зіпсований склопакет. Якщо ви замовляли вікна у нашої компанії, то виїзд сервісної служби буде безкоштовним в рамках обумовленого гарантійного терміну.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом